Mass Effect ή Fallout 3?

  • WickedMan
  • WickedMan's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Tentacled Overlord
  • Tentacled Overlord
More
20 Ιουλ 2011 21:09 #33233 by WickedMan
Mass Effect ή Fallout 3? was created by WickedMan
Όταν από φθινόπωρο, έχω λίγο χρόνο για gaming ξανά, σκέφτομαι να πάρω ένα action- rpg (ή αν προτιμάτε rpg-action :P ) σε αυτό το στυλ. Είναι δύο γενικά καλά παιχνίδια πιστεύω. Η αδυναμία μου στη Bethesda είναι μεγάλη, αλλά παρόλα αυτά θα ήθελα και τη γνώμη σας για το ποιο από τα 2 να επιλέξω, ειδικά με δεδομένο ότι demo δεν υπάρχει για κανένα από τα δύο παιχνίδια...

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
20 Ιουλ 2011 21:32 #33235 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Re: Mass Effect ή Fallout 3?
Το Mass Effect είναι από τα πιο κινηματογραφικά παιχνίδια που έχουν βγει ποτέ. Ασχέτως με τις συζητήσεις του κατά πόσο RPG είναι διαθέτει κάποιους από τους πιο αξιομνημόνευτους χαρακτήρες. Από την εποχή του Baldur's είχα να δεθώ τόσο με την ομάδα μου. Παρόλα τα κλισέ του είναι σίγουρη διασκέδαση. Από την άλλη στο Fallout 3 έχουν καταφέρει και παρουσιάσει έναν post nuclear κόσμο που δεν συναντάται πουθενά. Σε κάθε σημείο ξετυλίγονται μικρές ιστορίες, δεν θα ξεχάσω σε κάποιο βομβαρδισμένο σπίτι που βρήκα στο υπνοδωμάτιο δυο σκελετούς αγκαλιασμένους, ναι η έκρηξη τους βρήκε να...
Εγώ θα σου πρότεινα σε βάθος χρόνου να ασχοληθείς και με τα δυο, ξεκίνα αν θες με αυτό που σου κάνει πιο πολύ κλικ. Τι προτιμάς; Space Opera ή κατεστραμμένα τοπία; Πάντως μην περιμένεις μεγάλο βάθος στο RPG στοιχείο σε κανένα από τα δυο... :wink:
Δεν το έχω παίξει ακόμα αλλά το Fallout: New Vegas θεωρείται καλύτερο από το 3.

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Ιουλ 2011 12:31 #33243 by Elessar
Replied by Elessar on topic Re: Mass Effect ή Fallout 3?
Άστα και τα δύο στην άκρη και πιάσε το Fallout: New Vegas - το καλύτερο RPG των τουλάχιστον 5 ετών.

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο, η ιστορία θα με κρίνει :)

Είμαι τεράστιος φαν των Fallout (γενικά λατρεύω τα post apocalyptic settings) αλλά το F3 ήταν πραγματικά μια μαχαιριά στην καρδιά. NV με κλειστά μάτια.

Προβοκάτορας της αντβεντσουροαριστεράς

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • WickedMan
  • WickedMan's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Tentacled Overlord
  • Tentacled Overlord
More
21 Ιουλ 2011 23:38 #33251 by WickedMan
Replied by WickedMan on topic Re: Mass Effect ή Fallout 3?
thnx Elessar και Constantine. Δυστυχώς για μένα το NV δεν αποτελεί επιλογή (προς το παρών τουλάχιστον). Το δύσμοιρο σύστημα μου μόλις και μετά βίας πιάνει τα minimum reqs για τα ME και F3 (adventure pc βλέπετε :P ). Ίσως να πάρω τώρα το ME και στο μέλλον με τη χρειαζούμενη αναβάθμιση να πάρω το NV...

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
22 Ιουλ 2011 10:59 #33253 by Elessar
Replied by Elessar on topic Re: Mass Effect ή Fallout 3?
Δεν νομίζω χρειάζεσαι αναβάθμιση για το New Vegas, έχει ακριβώς την ίδια μηχανή με το Fallout 3.

Προβοκάτορας της αντβεντσουροαριστεράς

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
10 Σεπ 2011 14:00 #33671 by EmperorXIII
Replied by EmperorXIII on topic Re: Mass Effect ή Fallout 3?
Δεν έχω παίξει το Fallout, αλλά πέρυσι που έπαιξα και τελείωσα το πρώτο Mass Effect, μπορώ να πω ότι έπαθα την πλάκα μου.. Μιλάμε για παιχνιδάρα, και ειδικά στο sci fi που στα RPG δεν είναι τόσο πολύ διαδεδομένο, σπέρνει.. Έχω και μια τρέλα με space related things και η προσέγγισή του μου άρεσε πολύ (σε αντίθεση με τα σαπουνοπερικά σήριαλ που ούτε από χιλιόμετρα..).. Α!.. Και είναι κανονικότατο RPG ... ;)

Einai ena xorto magiko........

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum