Black Mirror 2 πρόβλημα!

More
17 Ιουν 2010 13:46 #27910 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Ακριβώς. Αυτό λέω κι εγώ. Αν δεν μπορούν τα παιχνίδια να είναι σίγουρα λειτουργικά να συνοδεύονται από ένα αυτοκόλλητο που να λέει : δεν είμαστε και πολύ σίγουροι ότι το παιχνίδι θα τρέξει τελικά ακτός αν ο υπολογιστής σας είναι γυμνός. Ή καλύτερα να έχουν μέσα και το κρακ για την περίπτωση που δεν τρέχει το παιχνίδι.

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • TeLeStIc
  • Topic Author
  • Offline
  • Elite Member
  • Elite Member
More
17 Ιουν 2010 14:41 #27911 by TeLeStIc
Replied by TeLeStIc on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
:D

Ασ τα...Αυτό που μου τη σπάει από όλη την ιστορία ειναι πως όταν μετά θα μαλώνω με φίλους για το θέμα της πειρατείας, θα έχουν κ άλλο επιχείρημα υπέρ της και εγώ δε θα ξέρω τι να πω...θα μπορούσα να λέω: αγοράζετε τα παιχνίδια κ καλού κακού βρείτε κ ένα κρακ...:S

Τέσπα...μόλις γυρίσω σπίτι θα δοκιμάσω το no dvd. Αυτό πάλι προϋποθέτει απεγκατάσταση του avg;


Υ.Γ: Μ αρέσει που επειδή είμαι στη δουλειά είπα ότι δε θα πω κ πολλά...κ έχω γράψει την ιστορία της ζωής μου :P χεχε

I will someday become the 13th Guardian, the protector of the Balance. And I'm Telestic.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
17 Ιουν 2010 16:45 #27912 by shodan
Replied by shodan on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Συμμερίζομαι την αγωνία και την αγανάκτησή σας για κάτι που πληρώνουμε. Εντάξει η λύση για το κρακ ή όπως άλλιως θέλουμε να το πούμε είναι ίσως η έσχατη αλλά τουλάχιστον θα έχουμε ένα λειτουργικό παιχνίδι. Απαντώντας στον φίλο crocark να πω ότι μιας και είχαμε ξανασυζητήσει περί ασφάλειας αυτών των crack εννοείται ότι δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει και κάτι άλλο αλλά καλό είναι γενικότερα μαζί με το antivirus να υπάρχει και ένα firewall. Οι εποχές έχουν αλλάξει.
Κάτι τελευταίο όσο αφορά το θέμα του συστήματος προστασίας. Η Helltech υποθέτω πλήρωσε την εταιρεία που αναπτύσει τον Σίσσυφο άρα με τη σειρά τους αυτοί υποτίθεται ότι θα έπρεπε να εξασφαλίσουν την απρόσκοπτη λειτουργία του παιχνιδιού μετά την ενσωμάτωσή του. Όλο αυτό βέβαια μοιάζει φαύλος κύκλος και ο μόνος που την πληρώνει είναι ο τελικός καταναλωτής.
Εγώ πάντως θα δοκίμαζα να ξαναπεράσω την τελευταία έκδοση του avg από το επίσημο site γιατί μπορεί να έχει αναφερθεί πρόβλημα με τους drivers που περνάει το σύστημα ασφαλείας και για αυτό τους αναγνωρίζει σαν κακόβουλο λογισμικό. Αλλιώς όπως ξαναείπα μια βόλτα από το megagames.

"Lo-lo-look at you, Hacker.
A pa-pa-pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you ru-run through my corridors-s.
H-h-how can you challenge a perfect, immortal machine?"
FB Profile[/url:2nnqt01r] | Twitter Profile[/url:2nnqt01r] | Blog-o-sphere[/url:2nnqt01r]

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • TeLeStIc
  • Topic Author
  • Offline
  • Elite Member
  • Elite Member
More
30 Ιουν 2010 12:44 #27966 by TeLeStIc
Replied by TeLeStIc on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Καλησπέρα!

Απλά ήθελα να ενημερώσω - για τελευταία φορά βέβαια, αρκετά σας κούρασα - ότι δεν υπήρξε καμία εξέλιξη στο θέμα του Black MIrror 2. Βέβαια ακολουθώντας τις συμβουλές σας - ειδικά του shodan, κατέβασα το no-cd/dvd fix κ το παιχνίδι παίζει μια χαρά.

Η άποψή μου συνεχίζει να είναι πως με αντιμετώπισαν με απαράδεκτο τρόπο, καθώς η μη-απάντηση είναι χειρότερη από την κακή απάντηση, αλλά ίσως είναι κάτι που πρέπει να μάθουμε.

Αναρωτιέμαι όμως μήπως αυτό θα έπρεπε να λειτουργεί ως συμβουλή στους μελλοντικούς αγοραστές, π.χ. στα ριβιούς ίσως θα έπρεπε να λέμε προσοχή: έχετε υπόψη σας ότι έγινε το και το...και ας είναι μεμονωμένη περίπτωση :S

I will someday become the 13th Guardian, the protector of the Balance. And I'm Telestic.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
07 Ιουλ 2010 15:48 #28028 by treptolemus
Replied by treptolemus on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Στο τέλος της εγκατάστασης το avg "βλέπει" το εκτελέσιμο exe [blackmirror2.exe] ως threat με το εξής όνομα:
Trojan horse Dropper.Generic2.IFJ

Ως αποτέλεσμα δεν το περνάει στη διαδρομή που κάνει την εγκατάσταση. Δηλαδή παιχνίδι γιοκ.

Να βάλετε εδώ λινκ από που να βρίσκουμε-να κατεβάσουμε το αρχείο αυτό (.exe) και που λειτουργεί κανονικά το παιχνίδι. :(

edit: ποιο αντιβιοτικό δεν παρουσιάζει αυτό το φαινόμενο? Μόνο μάλλον με το avg θα γίνεται αυτό!

[i:3vscgu69]"Vast Universe...Cosmic Sea...This emptiness is normal,
the richness of our own neighbourhood is the exception..."[/i:3vscgu69]

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Visitor
  • Visitor
09 Ιουλ 2010 02:46 #28045 by

treptolemus wrote: Στο τέλος της εγκατάστασης το avg "βλέπει" το εκτελέσιμο exe [blackmirror2.exe] ως threat με το εξής όνομα:
Trojan horse Dropper.Generic2.IFJ

Ως αποτέλεσμα δεν το περνάει στη διαδρομή που κάνει την εγκατάσταση. Δηλαδή παιχνίδι γιοκ.

Να βάλετε εδώ λινκ από που να βρίσκουμε-να κατεβάσουμε το αρχείο αυτό (.exe) και που λειτουργεί κανονικά το παιχνίδι. :(

edit: ποιο αντιβιοτικό δεν παρουσιάζει αυτό το φαινόμενο? Μόνο μάλλον με το avg θα γίνεται αυτό!


Προτείνω avira antivir. To avg είναι τραγικό...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
24 Ιουλ 2010 01:51 #28127 by maladroid
Replied by maladroid on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Εγώ πάλι συνάντησα ένα διαφορετικό πρόβλημα που απ' όσο είδα στο net ακόμα ένας μόνο το πέτυχε (ούτε για group στο facebook δε φτάνουμε δύο άτομα): ξεκινώντας το δεύτερο κεφάλαιο και αφού συνομιλήσει με τον αστυνομικό (cutscene), βγαίνοντας απ'το σπίτι της μητέρας του ο Darren μεταφέρεται αυτόματα στο αστυνομικό τμήμα για να βοηθήσει στην κατασκευή ενός σκίτσου του υπόπτου. Μετά το διάλογο με την υπεύθυνη του λογισμικού κι ενώ είμαι έτοιμος για ένα repeat του διαβοήτου εκείνου γρίφου από το Post Mortem, το παιχνίδι παγώνει, ο κέρσορας μένει κολλημένος στη μορφή "loading" και τίποτα δεν φαίνεται να λειτουργεί πέρα από Ctrl+Alt+Del. Δοκίμασα να περάσω το σημείο αυτό τουλάχιστον 10 φορές (τις δύο μάλιστα ξαναπαίζοντας ένα σεβαστό κομμάτι από το τέλος του πρώτου Chapter, έτσι για το γούρι) αλλά τζίφος.

Θερμή παράκληση: όποιος μπορεί να βοηθήσει στέλνοντας κάποιο save είτε στην αρχή του κεφαλαίου (κάνει και automatic save εκεί το παιχνίδι) είτε αμέσως μετά την επίλυση του γρίφου με το σκιτσάρισμα του υπόπτου, ας μου κάνει p.m. να συνεννοηθούμε.

PS: Κερνάω καυτές φωτογραφίες της Angelina από Μύκονο και Φαλιράκι (με τις Αγγλίδες φίλες της) και bonus kinky πόζες του Fuller με μαγιό (τύπου speedo, όχι σαν του Βέγγου - άμα έχεις ωραίο κορμί είναι αμαρτία να μη το δείχνεις).
Προλάβετε!

No good deed goes unpunished

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
26 Ιουλ 2010 01:15 #28129 by giovanna
Replied by giovanna on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
@maladroid

Με μεγάλη χαρά να σου στείλω τα σωσμένα παιγνίδια, για να περάσεις τον σκόπελο που συνάντησες. αλλά επειδή το έχω τελειώσει το παιγνίδι και το έχω απεγκαταστήσει δεν ξέρω ποιο από όλα τα σωσμένα παιγνίδια μου να σου στείλω. 8)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
27 Ιουλ 2010 10:30 #28132 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
@ Maladroid

Χθες βράδυ εγκατέστησα το BM2 και ξαναφόρτωσα τα saves μου. Είδα ότι από τα 51 saves που έκανα κανένα δεν είναι αμέσως μετά από το σημείο που ζητάς. Έχω ένα που είναι λίγο παρακάτω στο νοσοκομείο. Αν δε σε χαλάει, να σου τα στείλω ευχαρίστως. Ίσως μάλιστα αν ξεκινήσεις με το αμέσως προηγούμενο save να μη συναντήσεις το bug.

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
28 Ιουλ 2010 00:03 #28135 by maladroid
Replied by maladroid on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Μεγάλη επιτυχία είχε, φαίνεται, η προοπτική της Angelina με μαγιώ σαν του Βέγγου ( :shock: ) αν κρίνω από την ανταπόκριση στην έκκλησή μου για βοήθεια..

Εκτός από τη giovanna και τον crocark να ευχαριστήσω δημόσια και τους shodan και keymaster που επικοινώνησαν μέσω p.m.

Προς το παρόν δεν είχα την ευκαιρία να τα δοκιμάσω, αλλά τα παιδιά μου εξασφάλισαν saves για τις επίμαχες σκηνές που ελπίζω πως θα κάνουν τη δουλειά τους.

Thanks again, θα ενημερώσω αν καταφέρω και ξεπεράσω το σκόπελο.

No good deed goes unpunished

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
28 Ιουλ 2010 11:34 #28136 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Black Mirror 2 πρόβλημα!
Μισό λεπτό. Τι επιτυχία και κουραφέξαλα; Εμείς εδώ βοηθάμε. Όταν μπορούμε τουλάχιστον.

Τώρα όμως που το λες, δεν είχα προσέξει αυτές τις λεπτομέρειες στο μήνυμα σου. Για ποια Angelina μιλάς; Τη Jolie ή αυτήν του παιχνιδιού; Τέλος πάντων. Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να τις ανεβάσεις στο Advocate - αφού κι εσύ παραδέχεσαι πως βοηθάμε πολύ :D

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum