still life 2 *stuck*

  • Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
03 Ιουν 2009 10:17 #24866 by
still life 2 *stuck* was created by
Είμαι στην ηλεκτρική καρέκλα και προσπαθώ να βρω τρόπο για να ανοίξω μία από τις πόρτες. Έχω μια πόρτα που γράφει 'Paloma 129'. Φαντάζομαι αυτή την πόρτα πρέπει να ανοίξω. Δεν έχω καταλάβει τον συλλογισμό όμως για το τι πρέπει να πατήσω στο πάνελ με τα κουμπιά της καρέκλας. Αυτό που αυξομειώνει την τάση του ρεύματος. Κάποιο hint;

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Visitor
  • Visitor
03 Ιουν 2009 11:17 #24867 by
Replied by on topic still life 2 *stuck*
Στόχος σου είναι να ρυθμίσεις το Powerbox της καρέκλας στα καταλληλα volts ωστε να ελευθερωθεις και να ανοιξει η πορτα με το ονομα της Paloma προφανως τα volts ειναι 129 και στο powerbox υπαρχουν μοχλοι που αντιστοιχουν σε 50, 20 ,5,1 volts ρυθμισε τους αναλογα.Για να μη σου χαλασω το υπολοιπο σκεψου το και αν εχεις καποια απορια εδω ειμαστε.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
03 Ιουν 2009 12:57 #24869 by
Replied by on topic still life 2 *stuck*
Τα κατάφερα! Δεν ήταν τόσο δύσκολο τελικά!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
04 Ιουν 2009 15:27 #24880 by
Replied by on topic still life 2 *stuck*
Είμαι στο επόμενο επίπεδο από εκεί που είχα κολλήσει την προηγούμενη φορά. Είμαι αντιμέτωπος με την επιγραφή : 'PRESS HERE'. Φαντάζομαι ότι ανοίγω κάποιον μηχανισμό για να ανοίξει η πόρτα. Προσπάθησα να αντιστοιχίσω τα γράμματα με το πάνελ που υπάρχει δίπλα στην πόρτα αλλά τίποτα δεν γίνεται. Συνδυάζω δηλαδή το 2 με τα γράμματα abc, το 3 με def και πάει λέγοντας αλλά και πάλι τίποτα. Κάποιο hint?

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Visitor
  • Visitor
04 Ιουν 2009 16:11 #24881 by
Replied by on topic still life 2 *stuck*
Λογικα στο συγκεκριμενο σημειο οταν πατησεις τιν επιγραφη ξεκινα μια αντιστροφη μετρηση.Αν κοιταξεις στο inventory που εχεις το pda σου εχεις ενα voice recorder στο οποιο εχουν καταγραφει καποιες συνεντευξεις της paloma με βαση την ημερομηνια τους .Αν δεν τις βρισκεις ηταν σε μια προθηκη στο δωματιο πριν την ηλεκτρικη καρεκλα οπου αφαιρεσες το κολλαρο.Οταν ξεκινησει η αντιστροφη μετρηση τρεξε στο πληκτρολογιο της πορτας που βρισκεται διπλα στα ψυγεια βαλε σαν κωδικο την ημερομηνια της πρωτης συνεντευξης στη συνεχεια της δευτερης και υστερα της τριτης καθε φορα θα ανοιγει μια διαφορετικη πορτα στο ψυγειο κοιταξε τα ταμπελακια στα πτωματα-κουκλες καποια γραμματα στα ονοματα ειναι υπογραμμισμενα.Απο εκει και περα σιγουρα το επιασες.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
04 Ιουν 2009 20:33 #24885 by
Replied by on topic still life 2 *stuck*
Ευχαριστώ για την βοήθεια αν και θα προτιμούσα να μου δίνεις hints!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum