Broken Sword 5: The Serpent's Curse

More
08 Αυγ 2014 16:16 #44293 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Re: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Όχι το Tesla δεν έχει βγει σε retail και δε νομίζω να βγει κιόλλας... :(
Πάντως αν το γνωρίζατε τότε αλλάζει το πράμα και συμφωνώ με το DRM (α ρε GOG τελικά κάτι γίνεται...) απλά μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα.

mkllds wrote: Και επίσης άσε το Inner World και ξεκίνα το Broken Sword τώρα που το παίζω και εγώ!

Δεν χρειαζόταν να μου το πεις. Σήμερα το βράδυ θα το ξεκινήσω (μαζί με το Inner World που το έχω προχωρήσει αρκετά και το κοινό μου δεν με αφήνει σε "ησυχία")... :)

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
08 Αυγ 2014 16:28 #44295 by mkllds
Replied by mkllds on topic Re: Broken Sword 5: The Serpent's Curse

Constantine_R wrote: Πάντως αν το γνωρίζατε τότε αλλάζει το πράμα και συμφωνώ με το DRM (α ρε GOG τελικά κάτι γίνεται...) απλά μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα.

Βασικά από την αρχή το έλεγα ότι ήταν πολύ υψηλή η τιμή αλλά στο τέλος νίκησε η νοσταλγία. Όταν λέω το γνωρίζαμε εννοώ σαν διαίσθηση. Δεν είχαμε κάποια ενημέρωση από πριν. Βασικά δεν ξέραμε καν αν θα το βγάλουν σε κουτί για τους μη backers. Αλλά επειδή είμαι και πολύ large τύπος χαίρομαι που το έκαναν και ας βγήκα λιγάκι ζημιωμένος στο τέλος. Για το DRM ήταν τεράστιο λάθος και ευτυχώς το κατάλαβαν.

Constantine_R wrote: Σήμερα το βράδυ θα το ξεκινήσω (μαζί με το Inner World που το έχω προχωρήσει αρκετά και το κοινό μου δεν με αφήνει σε "ησυχία")... :)

Άντε ντε. Και ένιωθα μοναξιά.

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Αυγ 2014 11:30 #44302 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Re: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Λοιπόν από το πολύ λίγο που έχω ασχοληθεί μαζί του (μόλις "βγήκα" στο χάρτη) μπορώ να πω ότι το "αίσθημα" είναι εδώ. Όποιος αγάπησε τα δυο πρώτα, θα του αρέσει και αυτό. Πολύ ωραία και λεπτομερή γραφικά.

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • GameLinguist
  • GameLinguist's Avatar
  • Offline
  • Adventurous Titan
  • Adventurous Titan
More
13 Αυγ 2014 10:59 #44310 by GameLinguist
Replied by GameLinguist on topic Re: Broken Sword 5: The Serpent's Curse

Constantine_R wrote: Λοιπόν από το πολύ λίγο που έχω ασχοληθεί μαζί του (μόλις "βγήκα" στο χάρτη) μπορώ να πω ότι το "αίσθημα" είναι εδώ. Όποιος αγάπησε τα δυο πρώτα, θα του αρέσει και αυτό. Πολύ ωραία και λεπτομερή γραφικά.


Κάτι τέτοιες γράφεις και θα με κάψεις πάλι... Βλέπω να το παίρνω άμεσα μόλις γυρίσω από τις διακοπές...:)


"Όσο βαθιά και να θάψεις την αλήθεια,
αυτή έχει τον τρόπο να βγει στην επιφάνεια και να ανασάνει"
-- παροιμία των φάλαν // Το Σκήπτρο του Φοίνικα
GameLinguist: Because Language is a Game

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
31 Οκτ 2014 17:48 #45075 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Re: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Επιτέλους το τερμάτισα. Μετά από καιρό, με μεγάλα διαλείμματα στο ενδιάμεσο και με εκείνον τον γρίφο να με παιδεύει για αρκετό καιρό, το τελείωσα.
Μπορώ να πω ότι είναι το πιο τίμιο KS που βρήκε από παλιά καραβάνα. Ό,τι έταξε το έπραξε με τον καλύτερο τρόπο. Δεν είμαι ο φανατικός οπαδός των BS αλλά δεν μπορώ να μην τους το αναγνωρίσω.

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum