Youtube Channel

  • cannibal
  • Topic Author
  • Offline
  • Elite Member
  • Elite Member
More
11 Φεβ 2011 17:34 #31365 by cannibal
Youtube Channel was created by cannibal
Εδω και αρκετο καιρο ετοιμαζω ενα channel στο youtube με let's play/walkthrough με adventure games και οχι μονο . Θελω να κανω μια ερωτηση προς τους υπευθυνους αυτου του site αν μπορω στο προφιλ μου στο youtube στο τομεα που λεει website αν θα μπορουσα να βαλω το ''δικο'' μας , το adventure advocate ή αν υπαρχη καποιος τροπος να υπαρχη λινκ απο το καναλι μου σε αυτο εδω το site ; Ρωταω αν τιθεται θεματα νομιμοτητας , διαφημησεις για να μην υπαρξει κανενα μπερδεμα μεταξυ εμου , του site και του youtube .

Κοτσάνες πληκτρολογημένες
<!-- m --> limitedbiography6.blogspot.gr/ <!-- m -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
11 Φεβ 2011 23:07 #31371 by Fallen Angel
Replied by Fallen Angel on topic Re: Youtube Channel
Δε νομίζω πως υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις είτε το όνομα είτε και το URL του Advocate.
Επίσης, κράτα μας εάν θέλεις ενήμερους για αυτό σου το εγχείρημα. Μπορούμε να φτιάξουμε ένα νέο thread στο hints section όπου θα ανεβάζουμε όλα τα vide-άκια σου που θα αφορούν adventures. :)

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • cannibal
  • Topic Author
  • Offline
  • Elite Member
  • Elite Member
More
11 Φεβ 2011 23:35 #31373 by cannibal
Replied by cannibal on topic Re: Youtube Channel
Ωραια,το site θα προστεθει στο καναλι που προς το παρον παραμενει κλειστο,καθως η διαδικασια ειναι χρονοβορα για να ανεβουν τοσα παιχνιδια ( video) που προσπαθω να βαλω .

Κοτσάνες πληκτρολογημένες
<!-- m --> limitedbiography6.blogspot.gr/ <!-- m -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Φεβ 2011 09:19 #31375 by Praetorian
Replied by Praetorian on topic Re: Youtube Channel
@cannibal, έχεις ήδη έτοιμα τα videos ή είναι κάτι που το σχεδιάζεις; Μπορείς να μας πεις μερικά πράγματα για το πώς σκέφτεσαι το format του Let's play και την αλληλεπίδραση με όσους θα το παρακολουθούν;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 SE και CD VGA beta patch !!!, Indiana Jones 3 και LOOM , Grim Fandango

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • cannibal
  • Topic Author
  • Offline
  • Elite Member
  • Elite Member
More
12 Φεβ 2011 13:24 #31378 by cannibal
Replied by cannibal on topic Re: Youtube Channel
Τα παιχνίδια που είναι ολοκληρωμένα είναι μόλις 2 , το Outcry και το Still Life , αλλά έχω σε εξέλιξη αρκετά που ανεβάζω σιγά σιγά τα βίντεο στο κανάλι. Η βασική ιδέα είναι ότι επειδή πρόκειται για adventure games δεν έχω βάλει σχολιασμό , θέλω ο κόσμος που θα τα βλέπει να απολαμβάνει την ιστορία και τίποτα άλλο . Σχετικά με την αλληλεπίδραση με τον κόσμο , δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος μέσα από τα comments του καναλιού να αναλύουμε και να λέμε τις απόψεις μας σχετικά με τα σενάρια των παιχνιδιών , την σκιαγραφήσει των χαρακτήρων κτλ . Βλέποντας αρκετά σχετικά κανάλια στο youtube , τα περισσότερα σχόλια σε αυτά αφορούν την προσωπικότητα του ανθρώπου που παίζει το παιχνίδι και όχι το ίδιο το παιχνίδι . Η βασική ιδέα λοιπόν είναι αυτή , σχόλια γύρω από το σενάριο ( τα υπέρ , τα κατά , τα κενά του ) , και τους χαρακτήρες του παιχνιδιού .

Κοτσάνες πληκτρολογημένες
<!-- m --> limitedbiography6.blogspot.gr/ <!-- m -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Φεβ 2011 19:41 #31379 by EmperorXIII
Replied by EmperorXIII on topic Re: Youtube Channel
Ωραίος :)

Το θέμα είναι βέβαια να προσπαθήσεις να ξεχωρίσεις και από τους άλλους, ειδικά αν κάνεις πιο mainstream παιχνίδια που σίγουρα υπάρχουνε walkthroughs ήδη..

Πάντως κι εγώ προσωπικά σκέφτομαι γενικά τελευταία να κάνω κάτι, blog ίσως, δεν ξέρω , αλλά κάτι , reviews όμως σαν format..

Γενικά το youtube έχει πολύ πολύ πράγμα, reviews, walkthroughs, speedruns κλπ κλπ, αλλά αυτό που φαντάζομαι το ξέρετε οι περισσότεροι και σίγουρα θα έχει αναφερθεί εδώ μέσα αρκετές φορές και είναι το πραγματικά διαφορετικό αλλά ΦΟΒΕΡΟ (imho) είναι ο Angry Video Game Nerd.. Ίδρυσε δικιά του σχολή reviews :D Ή θα τον αγαπήσετε ή θα τον μισήσετε .. Πάρτε μια γεύση www.gametrailers.com/video/angry ... tack/52921 ]Angry Video Game Nerd: Plumbers Don't Wear Ties - ScrewAttack :lol: 8) :lol: 8) :lol: :lol: :lol:

p.s. Και επειδή στην συνάντηση γκρίνιαζα που δεν μου είχανε έρθει ακόμα, ήρθανε πριν μια+ βδομάδα τελικά τα DVDs :D

Einai ena xorto magiko........

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum