Ψηφοφορία

  • crocark
  • Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
21 Μαρ 2012 10:32 #36255 by crocark
Ψηφοφορία was created by crocark
Απλά πράγματα. Κάντε για αρχή ό,τι νομίζετε. Το poll δεν είναι έτοιμο. Η ταραχοποιός ομάδα που κρύβεται από πίσω δεσμεύεται να αποκαλύψει λεπτομέρειες γύρω από το σχέδιο εν καιρώ, όπως επίσης να σας βοηθήσει να καταλάβετε όσα δεν καταλαβαίνετε. Ή αλλιώς να κατευθύνει την ψηφοφορία ;) Μπορεί να χρειαστεί να αλλάξουν πολλά πράγματα κατά τη διάρκεια της διεξαγωγής. Να θυμάστε. 3 δυνατές επιλογές (για αρχή).



Edit:
1. Για το 7 στις υποψηφιότητες θα φανεί ποια παίρνει θέση από τα μηνύματα. Παρακαλώ να υποστηριχθεί το κάθε αίτημα για υποψηφιότητα με σοβαρά επιχειρήματα.

2. Αν προσέξετε, θα δείτε ότι, επάνω, διατηρείτε το δικαίωμα να αποσύρετε παλιά ψήφο και να την αντικαταστήσετε. Μέχρι τρεις πάντα στο σύνολο.

3. Θα παραξενευθείτε κάποιοι για την έλλειψη από την μικρή αυτή λίστα της Monica Belucci και της Salma Hayek. Να πω την αλήθεια, για τη δεύτερη, μόλις το συνειδητοποίησα. Για την πρώτη υπήρξε ο ισχυρισμός ότι αποτελεί η ίδια μέτρο σύγκρισης κι ότι εν πάσει περιπτώσει είναι άδικο για τις υπόλοιπες υποψηφιότητες να μπουν σε διαδικασία αναμέτρησης με μέτρο σύγκρισης.

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 12:15 #36257 by emmanuel
Replied by emmanuel on topic Re: Ψηφοφορία
Συγγνώμη, αγαπητέ μου crocark, αλλά μήπως έχεις αρχίσει να καπνίζεις τίποτα παράνομες ουσίες; Μήπως έχεις κανέναν φίλο από τα Ζωνιανά που σου έδωσε καμιά σακούλα με "τσάι του βουνού"; Ζούμε σε δύσκολους καιρούς, όλα πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο, πολλοί άνθρωποι βρίσκονται στα όρια της απελπισίας, αλλά πίστεψέ με, τα ναρκωτικά δεν είναι η λύση! Τηλεφώνησε τώρα στη γραμμή SOS του ΟΚΑΝΑ (1031), προτού χειροτερέψεις. Υπάρχει επιστροφή, νέε μου, αρκεί να το πιστέψεις και να ζητήσεις βοήθεια...

“I have a secret game that I’d like to play... a game of fun and a game of adventure! A game of rats and lice, the black death, a game of speared eyeballs and dripping guts and the smell of rotting gardenias.”
(AM, “I have no mouth and I must scream.”)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 12:24 #36258 by mkllds
Replied by mkllds on topic Re: Ψηφοφορία
Μια χαρά poll έκανε ο Croc. Ό,τι πρέπει για να ζωντανέψει το φόρουμ και να βγουν τα μαχαίρια! Τι ήθελες να βάλει, ποιόν θεωρείτε καταλληλότερο για πρωθυπουργό; Αρκετές σκοτούρες έχουμε.

Την έριξα την ψήφο μου με την εξής σειρά:

1. Scarlett Johansson
2. Kate Beckinsale
3. Olivia Wilde

Beat that!!!!

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 12:46 #36259 by shodan
Replied by shodan on topic Re: Ψηφοφορία
Ωραίος ο croc!!! αν και λείπουν οι αγαπημένες μου Elisha Cuthbert & Milla Jovovich
Την έριξα την ψήφο μου στις :
Scarlett Johansson
Kate Beckinsale
Angelina Jolie

"Lo-lo-look at you, Hacker.
A pa-pa-pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you ru-run through my corridors-s.
H-h-how can you challenge a perfect, immortal machine?"
FB Profile[/url:2nnqt01r] | Twitter Profile[/url:2nnqt01r] | Blog-o-sphere[/url:2nnqt01r]

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 12:56 #36260 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Re: Ψηφοφορία
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ JESSICAKI;;;; :(

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • crocark
  • Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
21 Μαρ 2012 13:41 #36261 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Ψηφοφορία
@ Emmanuel

Σ' ευχαριστώ Emmanuel. Θα το έχω υπόψη μου. Πες μου όμως τι ψήφισες αν θες ;)

Παιδιά συμβαίνει το εξής απλό. Δυστυχώς δεν μπορούμε να έχουμε στο poll πάνω από 10 υποψηφιότητες. Είπαμε να βάλουμε και προκριματικούς, αλλά φοβηθήκαμε ενδεχόμενη κούραση. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έχει μείνει απ' έξω! Αν θέλετε βεβαίως, μπορούμε να θεωρήσουμε το παρόν ως την πρώτη προκριματική σειρά από τις 5 συνολικά που αντέχω να υποστηρίξω. Και βεβαίως δε φτάνει να το θέλετε, αλλά θα πρέπει να φανεί κιόλας. Εννοώ να δείξει ο κόσμος ότι ενδιαφέρεται με τις πολλές ψήφους του. Μέχρι να συμβεί αυτό, ισχύει ως διαγωνισμός όπως το βλέπετε.

Αλλά. Τη στιγμή που είδα τα αποτελέσματα δεν υπήρχε ψήφος στην Amber Heard. Φεύγει όσο είναι καιρός. Δε θα φύγει όμως έτσι άδοξα. Θα ψάξω να βρω καμιά φωτογραφία της για να της κάνουμε μίνι αφιέρωμα. Έχετε δίκιο οι φίλοι της Elisha (ποια είπαμε είναι αυτή ... ξέχασα) και της Jessica (αυτή σαν κάτι να μου λέει). Ποια να βάλω από τις δυο στη θέση της Amber;

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 14:04 #36262 by mkllds
Replied by mkllds on topic Re: Ψηφοφορία

crocark wrote: και της Jessica (αυτή σαν κάτι να μου λέει). Ποια να βάλω από τις δυο στη θέση της Amber;

Θες ιδιαίτερα μου φαίνεται:



Από ότι κατάλαβες εγώ ψηφίζω να μπει η Jessica. Ε C_R τι λες; Καλά κάνω;

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • crocark
  • Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
21 Μαρ 2012 16:14 #36267 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Ψηφοφορία
Ναι. Κάτι σα να λείπει από εδώ πάνω. Αυτό λέγεται "αμεροληψία".

Απ' την άλλη ίσως Shodan θα πρέπει εσύ ο ίδιος να υποστηρίξεις την Elisha που την ξέρεις.

Ξέχασα να σας πω το πιο σημαντικό. Το poll συνεχίζεται και για όσους έχουν ψηφίσει. Αν προσέξετε, θα δείτε ότι, επάνω, διατηρείτε το δικαίωμα να αποσύρετε παλιά ψήφο και να την αντικαταστήσετε. Μέχρι τρεις πάντα στο σύνολο. Θα το γράψω κι επάνω και για να μην κάνω απανωτά μηνύματα θα κάνω για όσα θυμάμαι edit στο αρχικό μου.

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 17:45 #36270 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Re: Ψηφοφορία
Ααααααχχχχχ τo Jessicaκι........ :rolleyes: :rolleyes:
Να μπει παρακαλώ.

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 19:03 #36272 by giovanna
Replied by giovanna on topic Re: Ψηφοφορία
@crocark

Επειδή εγώ είμαι τελείως ηλίθια, αυτή η ψηφοφορία τι θέλει να πει? Ξηφιζουμε τις παραπάνω κυρίες ως τι? Έχουνε κάποια σχέση με παιγνίδια περιπέτειας και δεν το πήρα πρέφα?

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 19:23 #36273 by mkllds
Replied by mkllds on topic Re: Ψηφοφορία

crocark wrote: Θα παραξενευθείτε κάποιοι για την έλλειψη από την μικρή αυτή λίστα της Monica Belucci και της Salma Hayek.

Και έλεγα κάποια λείπει, ορίστε η Salma λείπει για να δώσει λίγο Λατινοαμερικάνικο αέρα στο poll.

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • crocark
  • Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
21 Μαρ 2012 20:30 #36277 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Ψηφοφορία
@ Giovanna

Μα ναι! Μια παρέα ανθρώπων συζητούσαμε όσο το Advocate ήταν κλειστό για το ποια γνωστή πρωταγωνίστρια θα θέλαμε να δούμε σε σοβαρό παιχνίδι περιπέτειας. Σοβαρό παιχνίδι περιπέτειας, ψιλοπεριττεύει αλλά θα το πω, είναι ένα FMV. Έχουμε και μια ψιλοελπίδα ότι μπορεί να γίνει νέο Tex ... Και, καταλαβαίνεις, γίναμε λίγο μαλλιά κουβάρια. Ο ένας ήθελε τη μια, ο άλλος έλεγε ότι είναι η άλλη καταλληλότερη. Ένας τρίτος κάποια στιγμή σκέφτηκε ότι κάτι τέτοιο χρειάζεται δημοψήφισμα.

Για να λέμε μάλιστα όλη την αλήθεια η αρχική ιδέα ήταν να μπει στο adventure λεύκωμα. Αλλά μιας και είναι μια ιδέα απλώς κι όχι κάτι εύκολα υλοποιήσιμο, τελικά αποφασίστηκε να μπει στη γενική συζήτηση.

Εννοείται, λοιπόν, πως έχει σχέση με τα adventures :-)

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 20:46 #36282 by WickedMan
Replied by WickedMan on topic Re: Ψηφοφορία
Το λοιπόν:

Cotillard, Cuthbert και Kurylenko απορρίπτονται χωρίς να χρειάζεται καν αιτιολόγηση :D

Από κει και πέρα: Η Jolie δεν είναι κατά βάση κακή αλλά με εκνευρίζει για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να προσδιορίσω, οπότε όχι. Η Jessica έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη (και τις φαντασιώσεις μου :P) για εκείνο το χορό καουμπόισας στο Sin City (Constantine ηρέμησε), αλλά κατά τα άλλα με έχει ψιλοαπογοητεύσει και ως ηθοποιός είναι για γέλια. Scarlett και Beckinsale σταθερές αξίες, τίμιες ηθοποιοί αλλά όχι τόσο του γούστου μου ώστε να τις ψηφίσω. Natalie Portman μεγάλη συμπάθεια για 1000 και 1 λόγους, Olivia Wilde απίστευτα όμορφη και όχι τόσο διάσημη όσο οι υπόλοιπες (ακόμη), οπότε τελικά θα κατέληγα σε τριάδα
1. Olivia Wilde
2. Natalie Portman
3. Keira Knightley

ΑΛΛΑ
δεν είναι δυνατόν να αναφέρεστε σε latin αέρα, να αναφέρετε την (καθόλα τίμια) Salma και όχι την απόλυτη λατίνα Penelope Cruz (στους "πειρατές" περίμενα περισσότερα, αλλά ας όψεται η εγκυμοσύνη). Θα καταθέσω την ψήφο μου, μόνο αφού μπει και η Penelope στη λίστα...

Υ.Γ. croc, it's good to have you back... :D

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 20:59 #36283 by mkllds
Replied by mkllds on topic Re: Ψηφοφορία

WickedMan wrote: Η Jessica έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη (και τις φαντασιώσεις μου :P) για εκείνο το χορό καουμπόισας στο Sin City

Mods ένα emoticon με παλαμάκια θέλουμε ή τέλος πάντων κάτι που να πανηγυρίζει, να αγκαλιάζει κάτι που να δίνει συγχαρητήρια!!!!

WickedMan wrote: Scarlett και Beckinsale σταθερές αξίες

WickedMan wrote: οπότε τελικά θα κατέληγα σε τριάδα
1. Olivia Wilde

Από σήμερα έχεις μια θέση στη καρδιά μου!

Και ενώ ήταν όλα υπέροχα ξαφνικά πετάς

WickedMan wrote: την απόλυτη λατίνα Penelope Cruz

και τα γκρέμισες όλα... ΓΙΑΤΙ;

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Μαρ 2012 22:09 #36284 by emmanuel
Replied by emmanuel on topic Re: Ψηφοφορία
Quote από crocark:

"Σ' ευχαριστώ Emmanuel. Θα το έχω υπόψη μου. Πες μου όμως τι ψήφισες αν θες."


Συγγνώμη, βρε crocark, δεν ήθελα να σε προσβάλλω... χιούμορ έκανα, αλλά για κάποιον λόγο τα smilies δεν λειτουργούσαν. Απλώς, θυμήθηκα ένα άλλο... σουρεαλιστικό δημοψήφισμα που είχες κάνει πριν απο λίγους μήνες σχετικά με το αν θέλουμε review του "Faust: Seven Games of the Soul" (βασικά, ποτέ δεν κατάλαβα αν εσύ ο ίδιος θα έγραφες το review ή ήθελες να το γράψει κάποιος άλλος). Εν συνεχεία είδα τα απανωτά posts που έκανες στο thread "Μετακομίζουμε", τα οποία ήταν ακατανόητα για τους κοινούς θνητούς (το μόνο που κατάλαβα ήταν ότι χάθηκαν δεκάδες σελίδες από... τι ακριβώς; Reviews; Εργασία; Φωτογραφίες; Μόνον εσύ ξέρεις!). Μετά, με αφορμή την όμορφη παρουσίαση του Castledoque για το Stacking, "τα πήρες στο κρανίο" με τον Tim Schafer, το Grim Fandango, το Steam, τις κονσόλες, τα adventures για κονσόλες, όσους παίζουν adventures σε κονσόλες... Χαλάρωσε!!! :) :) :)

Και τώρα μας καλείς να ψηφίσουμε την Scarlett Johansson, την Olivia Wilde, την Αmber Heard και μια σειρά από άλλα κοριτσόπουλα, τα οποία μπορεί να εντυπωσιάζουν τους νεαρούς, αλλά αφήνουν ασυγκίνητο έναν άνθρωπο μιας κάποιας ηλικίας, σαν εμένα ας πούμε! Σιγά τις καλλονές! Χάθηκε να βάλεις καμιά γυναίκα της εποχής μου, όπως, ας πούμε, την Marlene Dietrich, τη Rita Hayworth, τη Greta Garbo, άντε και καμιά πιο νέα, όπως τη Merilyn Monroe ή την Claudia Cardinale; Αυτές είναι (ήταν...) Γυναίκες!

Tέλος πάντων, ψηφίζω και εγώ:

Number 1: Οlga Kurylenko: Aαααχχχχ, αυτές οι Ουκρανές θα μας φάνε εμάς τους εργένηδες! Πόσα λεφτά έχουμε ξοδέψει για χάρη τους... δε βαριέσαι όμως, χαλάλι τους! Όσοι θέλετε να θαυμάσετε τα κάλλη της... σεμνής και ταπεινής Όλγας, δείτε την ταινία Hitman (2007). Στη μισή ταινία κυκλοφορεί με ένα μίνι-κόλαση (και στην υπόλοιπη δίχως αυτό!).

Number 2: Kate Beckinsale: Η sexy βρυκολακίνα από το Underworld. Ευχαρίστως θα την άφηνα να μου ρουφήξει το αίμα (και όχι μόνον!).

Νumber 3: Αρχικά σκέφτηκα την όμορφη και εκλεπτυσμένη Marion Cotillard, αλλά αυτές οι Γαλλίδες το παίζουν δύσκολες και συνήθως ένα πιάτο mousakas, λίγο ouzaki και μερικές κωλοτούμπες στο ζεϊμπέκικο δεν αρκούν για να τις ρίξεις! Επομένως, η ψήφος μου πάει στη Keira Knightly, μόνον και διότι το ενός λεπτού strip-tease που κάνει στην ταινία Domino (2005), είναι άξιο ενός λεπτού σιγής (θα έβαζα link για τη σκηνή, αλλά είναι αυστηρώς ακατάλληλη δι' ανηλίκους κάτω των 18 ετών!).

“I have a secret game that I’d like to play... a game of fun and a game of adventure! A game of rats and lice, the black death, a game of speared eyeballs and dripping guts and the smell of rotting gardenias.”
(AM, “I have no mouth and I must scream.”)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum