Επιστρέφει το θρυλικό Twin Peaks!!

More
08 Οκτ 2014 16:17 #44598 by mkllds

Stefan_holdyourlight wrote: Το Twin Peaks και το Lost έχουν κατα εμενα το κοινο οτι ειναι δύο απο τις τρεις πιο επιδραστικες δραματικες σειρες στην αμεικανικη tv. Από την άποψη ότι έδωσαν νέα πνοή στο ευρύτερο είδος του drama και έφεραν τρϊα κύμματα δραματικων σειρών-μανιτάρια.

Η τρϊτη φυσικά ήταν το X Files.

Σιγά μην είναι αυτές. Εδώ διάβασε να μαθαίνεις. Σου προσφέρω απλόχερα το φως το αληθινό.

Δυναστεία, Ντάλας, Τόλμη & Γοητεία, Μπέβερλι Χιλς 90...(δεν θυμάμαι τα υπόλοιπα νούμερα) και Το Ρετιρέ.

On topic.

Πάντως μας είχαν προειδοποιήσει:

Warning: Spoiler!

Και κάπως έτσι φτάσαμε να κλείνει το 2015 25 χρόνια.

Μην πεταχτεί ο Wicked και γράψει ξανά πόσο χρονών ήταν τότε γιατί θα ασκήσω πίεση στους mod να τον μπανάρουν...

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Fallen Angel
  • Fallen Angel's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Homo Adventurous
  • Homo Adventurous
More
08 Οκτ 2014 16:32 #44599 by Fallen Angel

mkllds wrote: [...]Και κάπως έτσι φτάσαμε να κλείνει το 2015 25 χρόνια.[....]

Καλά, αυτό με την ατάκα στο φινάλε, ΣΥΓΚΛΟΝΙΖΕΙ πραγματικά. Μάλιστα, είπαν ότι από τότε έσπειραν το σπόρο γι' αυτά που θα δούμε του χρόνου στη νέα σειρά. Πιο ιντριγαδόρικες δηλώσεις δεν υπάρχουν!! (ταχυκαρδία και αναστεναγμός)

ΥΓ: Όσο για τον Wicked, είμαι μαζί σου, αγαπητέ. Ήταν ένα μικρό σοκ το χθεσινό... :lol: :lol:

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Stefan_holdyourlight
  • Stefan_holdyourlight's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
More
08 Οκτ 2014 18:02 #44600 by Stefan_holdyourlight
Replied by Stefan_holdyourlight on topic Re: Επιστρέφει το θρυλικό Twin Peaks!!

mkllds wrote: Εδώ διάβασε να μαθαίνεις. Σου προσφέρω απλόχερα το φως το αληθινό.


:lol:

mkllds wrote: ην πεταχτεί ο Wicked και γράψει ξανά πόσο χρονών ήταν τότε γιατί θα ασκήσω πίεση στους mod να τον μπανάρουν...


+1

Όλα τα reviews μου εδώ: rubberchickenreviews.tumblr.com/
Το Adventure μου, το παιδί μου: somepeaceofmindgame.blogspot.gr/

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
08 Οκτ 2014 19:58 #44604 by giovanna
Σας λέω αλήθεια όλο τον Σουλειμάν τον είδα και δεν ντρέπομαι για αυτό, όλο στην κολτούρα είμαστε και παρόλα αυτά μάθαμε και το ΓΚΕΛ που θα πεί ΕΜΠΡΟΣ, αυτά θέλει η Ελλάδα που αναστενάζει, γιατί έχετε καλύτερο να προτίνετε, εκεί να δείτε βρε μεγαλεία όλες οι γκόμενες ξαπλωμένες όλη την ημέρα να τρώνε, να κάνουνε μπάνιο, αποτρίχωση και να περιμένουνε να τους φωνάξει ο Σουλτάνος να πάνε στο κρεβάτι τους αυτή είναι ζωή και λυκούμια είχε, και χαλβάδες δηλαδή τι περισότερο να θέλανε, την συνέχεια του Gabriel Knight (μωρό μου)!!! :oops:

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Castledoque
  • Castledoque's Avatar
  • Offline
  • Adventure Draic Kin
  • Adventure Draic Kin
More
08 Οκτ 2014 20:04 #44605 by Castledoque
Στο μεταξύ ανακάλυψα πως πρόσφατα βγήκε ένα 90λεπτο compilation από τις κομμένες σκηνές από το Twin Pwaks: Fire walk with me. :shock:

Προς άμεση θέαση εννοείται ( :) :D :mrgreen: ), αφού βέβαια πρώτα ξαναδώ ταινία και σειρά για να θυμηθώ παλιές αγαπημένες μέρες. (Ναι δυστυχώς είμαι αρκετά μεγάλος ώστε να θυμάμαι την εποχή που είχε βγει το Twin Peaks... :( )

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
08 Οκτ 2014 20:40 #44606 by WickedMan
Mην εξάπτεστε παιδιά μου, το ηλικιακό δεν το επιδιώκω απλά προκύπτει στη συζήτηση. Τυχαία, φυσικά. :mrgreen:

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum