Ενδιαφέροντα Adventure Playthrough

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
06 Μαρ 2018 04:49 #49033 by Mortal
Ξεκινάω αυτό το thread για όσους από μας βρίσκουμε κάποιο πλήρες playthrough από κάποιο adventure που ίσως να ενδιαφέρει κάποιους να δουν μα που ίσως δεν ενδιαφέρονται και να το παίξουν.

Αρχικά βάζω το Rise Of Insanity, μιας και αυτό είδα (εν μέρει άκουσα σαν ραδιοφωνική εκπομπή):



Δείχνει και ακούγεται ατμοσφαιρικό για μισοριξιά παιχνιδιού. Μια ωρούλα και κάτι ρέστα. ;)

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • GameLinguist
  • GameLinguist's Avatar
  • Offline
  • Adventurous Titan
  • Adventurous Titan
More
08 Μαρ 2018 13:57 #49036 by GameLinguist
Replied by GameLinguist on topic Ενδιαφέροντα Adventure Playthrough
Εξαιρετική κίνηση! Επίσης αυτά είναι εξαιρετικά βολικά όταν θέλεις να παίξεις κάποιο καινούργιο installment (Syberia 3) και τα προηγούμενα τα έπαιξες πριν αιώνες!


"Όσο βαθιά και να θάψεις την αλήθεια,
αυτή έχει τον τρόπο να βγει στην επιφάνεια και να ανασάνει"
-- παροιμία των φάλαν // Το Σκήπτρο του Φοίνικα
GameLinguist: Because Language is a Game

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
11 Μαρ 2018 14:35 #49039 by Mortal
The Inpatient - Until Dawn Prequel



Δυο και κάτι ωρούλες αλλά επειδή δεν έχει πολλούς διαλόγους και είναι γενικά ατμοσφαιρικό την θέλει την παρακολούθηση του. [Ακόμη δεν το έχω τελειώσει.

Πράγματι Gamelinguist, παρότι προσωπικά από τα δικά μου παιχνίδι όποτε έβγαινε πχ το επόμενο Dragon Age έπαιζα τα προηγούμενα για να έρθω στη διάθεση (όποτε ας πούμε είχα την ψυχολογία για 500 ώρες 3 πλήρη παιχνίδια με σχεδόν όλα τα quest του ρόλου που επέλεγα, το οποίο παίρνει κοντά 2 μήνες σε χρόνο). Πάντως για τα παλαιότερα που είναι δύσκολο να τα ξαναπαίξεις ιδίως αν έχουν αλλάξει πολύ τα όρια της υπομονής σου και κάπως τα γούστα σου, βολεύει πάρα πολύ. Και το καλό είναι πως αν θες περιγραφή τότε έχει κόσμο που παίζει έτσι, αν πάλι θες το παιχνίδι καθαρό για να νοιώσεις την ατμόσφαιρα θα το βρεις κι αυτό.

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum