Απ'όλα έχει ο μπαξές/Ό,τι να'ναι θρεντ

  • tsampikos
  • tsampikos's Avatar
  • Offline
  • Master of Dimensions
  • Master of Dimensions
More
22 Σεπ 2012 13:03 #39696 by tsampikos
Εντάξει, συμπαθή είναι τα παραπάνω soundtrack αλλά αυτό του The Dig είναι καλύτερο από όλα αυτά μαζί. Το μοναδικό αξιόλογο Gabriel Knight Soundtrack με έναν ρυθμό, μια ταυτότητα της προκοπής, χωρίς να είναι άτεχνο και ατσούμπαλο, είναι τα closing credits του Gabriel Knight 1. Aυτό μάλιστα!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
14 Νοε 2012 19:58 #40208 by Fallen Angel

shodan wrote: Άσε και της τα έχω μαζεμένα της κυρίας!!

Ιιιιιι... σα δε ντρέπεσαι!! Βερβέριξε το πετσί μου σαν το διάβασα!! (εε;! εε;! πώς τα πάω; μαθαίνω;! :) )

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
14 Νοε 2012 22:23 #40210 by mkllds
Βερβέριξε το πετσί μου.

Ηχητικό ντοκουμέντο!

Τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα! :lol:

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 08:38 #40212 by crocark
Το "Ιιιι" ακούγεται όπως της Ζουμπουλίας;

@ Tsampikos

tsampikos wrote: Εγώ????

Να σου εξηγήσω μισό λεπτό. Κοίτα τι λέει:

Fallen_Angel wrote: I see good people!!

Αγγλικά ξέρεις ... Ποιοι είναι καλοί άνθρωποι εδώ μέσα; Βασικά εσύ. Οι άλλοι είμαστε για ... ... ... Οπότε, λογικό δεν είναι να σκεφτώ εσένα; Ε, που να φανταστώ ότι η ομάδα των καλών διπλασίασε τα μέλη της; Καλά ... κι αυτό, μη νομίζεις, μένει να το δούμε ... Με ένα ποστ και μια προσφορά, δε βγάζεις συμπέρασμα :wink:
:)

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • tsampikos
  • tsampikos's Avatar
  • Offline
  • Master of Dimensions
  • Master of Dimensions
More
15 Νοε 2012 09:08 #40213 by tsampikos
Aπό που κι ως που είμαι μόνο εγώ καλός? Όλα τα παιδιά μια χαρά δεν είναι εδώ μέσα? Κανέναν κακό δεν έχω παρατηρήσει. Όλα τα αδέρφια ένα κι ένα είναι... :)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 09:22 #40214 by crocark
Να βλέπεις; Πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα :D

Όπως νομίζεις πάντως :wink: Για να μην το συνεχίσω. Γιατί άμα το συνεχίσω, θα πρέπει μετά να ξανασβήνω. Και το σβήσιμο εδώ μέσα είναι αρκετά αγχογόνο. Οπότε, όλοι καλοί, καμιά αντίρρηση. Εκτός ίσως από το Wicked ... γνωστή περίπτωση αλητείας ... που το παραδέχεται και μόνος του ...

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • tsampikos
  • tsampikos's Avatar
  • Offline
  • Master of Dimensions
  • Master of Dimensions
More
15 Νοε 2012 09:34 #40215 by tsampikos
Τι παίζουμε αυτόν τον καιρό αδερφέ? :)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 09:59 #40217 by crocark
Και πάνω που σου έπλεξα το εγκώμιο :lol:
Κοίτα ερώτηση:

tsampikos wrote: Τι παίζουμε αυτόν τον καιρό αδερφέ?

Πάει η καλοσύνη περίπατο. Αφού η ερώτηση είναι σα να με παρακαλάει ν' απαντήσω:

Άσε καλύτερα μη σου πω ...


:lol: :lol: :lol:

(Υποτίθεται ότι κάποια στιγμή τώρα στα κοντά θα πρέπει να τελειώσω το Overseer κι ότι κάποια στιγμή τώρα στα κοντά θα ξαναπιάσω το Noctropolis, αλλά βασικά περισσότερες ώρες τις τελευταίες μέρες - μια δυο βασικά, όχι παραπάνω - έχω γράψει στο Toonstruck. Παίζω πλέον τόσο αλλοπρόσαλλα που τις περισσότερες φορές δεν ξέρω κι εγώ ο ίδιος. Αν με ρωτήσεις αύριο, μάλλον άλλα θα σου πω.)

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • tsampikos
  • tsampikos's Avatar
  • Offline
  • Master of Dimensions
  • Master of Dimensions
More
15 Νοε 2012 10:05 #40218 by tsampikos
Να επικεντρωθείς σε ένα παιχνίδι και να καταρτίσεις πρόγραμμα! :x Να τα βάλεις σε μια σειρά. Φτιάξε μια δεκάδα με τα επόμενα παιχνίδια που θα παίξεις (ανεξαρτήτου σειράς)! Όχι μια το ένα μια το άλλο!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 12:28 #40221 by Fallen Angel
Boyz, τα off-topic μηνύματα παρακαλώ να περιορίζονται (το κατά δύναμην πάντα) στα σχετικά off-topic threads. Διότι διαφορετικά απλώς με παιδεύετε να μεταφέρω τα μηνύματα αλλού, ή να ανοίγω νέες ενότητες. Κι επειδή το έχουμε ξεχάσει τελείως (όχι μόνο εσείς, γενικότερα όλοι μας) τον τελευταίο καιρό και το off-topic έχει παραγίνει σε μερικές ενότητες, θα σας παρακαλέσω να επανέλθουμε σε φυσιολογικά (για τον "μπαμπούλα-mod", a.k.a. me) επίπεδα. Thank you. :)

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 12:43 #40222 by shodan

Fallen_Angel wrote:

shodan wrote: Άσε και της τα έχω μαζεμένα της κυρίας!!

Ιιιιιι... σα δε ντρέπεσαι!! Βερβέριξε το πετσί μου σαν το διάβασα!! (εε;! εε;! πώς τα πάω; μαθαίνω;! :) )

Το ΄χεις, το ΄χεις!! Αστέρι!! (θα δώσεις εξετάσεις και γραπτά βέβαια, κανόνισε να είσαι διαβασμένη)

mkllds wrote: Τι μαθαίνει κανείς εδώ μέσα! :lol:


Αναλαμβάνουμε και ιδιαίτερα στην τοπική διάλεκτο για όσους βρίσκονται κάτ' απ' τ' αυλάκ' σε προσιτές τιμές πάντα. :mrgreen:
Ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να σου χρειαστεί μια ξένη γλώσσα.

"Lo-lo-look at you, Hacker.
A pa-pa-pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you ru-run through my corridors-s.
H-h-how can you challenge a perfect, immortal machine?"
FB Profile[/url:2nnqt01r] | Twitter Profile[/url:2nnqt01r] | Blog-o-sphere[/url:2nnqt01r]

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 14:16 #40225 by Fallen Angel

shodan wrote: (θα δώσεις εξετάσεις και γραπτά βέβαια, κανόνισε να είσαι διαβασμένη)

Δεκτόν. Σε χαρτοπετσέτα, όμως. Έτσι ώστε να έχεις εστιάσει στα κοψίδια, και να περάσω "νύχτα". :lol:

crocark wrote: Το "Ιιιι" ακούγεται όπως της Ζουμπουλίας;

Εννοείται. 8)

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 17:28 #40227 by crocark
Τι; Το άλλαξε;

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
(το α ξεκινά άνετα πιο χαμηλά από το ι και φτάνει άνετα πιο ψηλά επίσης - για να τρομάζει σε κάθε περίσταση)
Κοπελιά, δε μας τα λες καλά.
1ον Έχεις να κάνεις μοντερέισον κάτι χρόνια. Τι σ' έπιασε στα καλά του καθουμένου;
2ον Δις ιζ Σπάρτα
3ον Να φάτε ό,τι κοψίδια γουστάρετε, εκτός από ηπειρώτικα κοτόπουλα.
4ον Άμα θες να βγάλεις τα οφτόπικ, να ξεκινήσεις από το παιχνίδι που παίζεις και έγραψες σήμερα και να το βγάλεις από εκεί που είναι, γιατί λερώνει και να το κατεβάσεις κάτω (χαμηλά - χαμηλά).
5ον Ώρες είναι να μας πείτε εδώ μέσα να μαζεύουμε και τις κάλτσες μας από το πάτωμα ...
6ον 2 γυναικείας έμπνευσης διαφορετικά νήματα στην ίδια ενότητα για να μεταφέρετε τα άσχετα ... πάει πολύ. Συνεργαστείτε και θα βρείτε μια άκρη πως να δουλεύει.
7ον η γενική συζήτηση χωρίς αλατοπίπερο, επιτέλους ..., θ' αποκτήσει άνετα το κύρος ενός (εγκύρου) site όπως το gamers

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
15 Νοε 2012 19:20 #40229 by Fallen Angel
1ον> Τρου ντατ, το έχω αμελήσει. Κακώς, πολύ κακώς.
Αυτό που με έπιασε είναι ότι πιάνω (τακτικά τον τελευταίο καιρό) τον εαυτό μου να μη διαβάζει ενότητες του forum που υπό άλλες συνθήκες θα με ενδιέφεραν επειδή υπάρχουν πολλά off-topic μηνύματα που είτε δε με αφορούν είτε δεν έχω το χρόνο/διάθεση να διαβάσω τη συγκεκριμένη στιγμή. Σήμερα π.χ. διαπίστωσα πως ανάμεσα σε διάφορα off-topic μηνύματα βρισκόταν κι ένα on-topic που δεν είδα (και δεν απάντησα) ποτέ. Κι αν αυτό συνέβη σε 'μένα που μπαίνω (έστω και στα πεταχτά) 2-3-4-5 φορές καθημερινά στο forum, φαντάσου τι γίνεται με άλλους users.
Εε, πρέπει να υπάρξει πάλι λίγη οργάνωση. Ναι, είμαστε μια μεγάλη κι ωραία παρέα, ναι μας αρέσει να λέμε κι off-topic πράγματα, ναι διασκεδάζουμε όταν "αλληλοπειραζόμαστε", αλλά... :)

2ον> Οι Σπαρτιάτες είχαν στρατιωτικό νόμο. Οπότε, πάλι με βολεύεις: "Me mod, me transferred posts". Χαχαχα...

4ον> Αγαπητέ hardcore adventurer, το παιχνίδι που παίζω ανήκει στην κατηγορία όπου βρίσκεται. Το ότι "απορρίπτεται" από ορισμένους hardcor-άδες για τους όποιους λόγους (ας μη μακρυγορήσω για να τους αντικρούσω) δε σημαίνει πως δεν "εγκρίνεται" από άλλους τόσους. Οι καινοτομίες και οι αλλαγές των standards, άλλωστε, πάντοτε διχάζουν τον κόσμο. Προσωπικά, το θεωρώ τόσο adventure που θα γράψω και review. Έτσι, για να μακρυγορήσω γιατί είναι adventure (και κυρίως για να αναπτύξω τις σκέψεις μου ΠΟΣΟ κορυφαίο παιχνίδι είναι). :P

6ον> Έχεις τα δίκια σου. Δεν σκέφτηκα να συνενώσω τα συγκεκριμένα posts με το υπάρχον "ό,τι να 'ναι" thread. Γουίλ ντου πάραυτα αζ σατζέστεντ.
Edit: Συγχώνευση done.

7ον> Δηλώνω ξανθιά και ζητώ επεξήγηση. 8)

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Castledoque
  • Castledoque's Avatar
  • Offline
  • Adventure Draic Kin
  • Adventure Draic Kin
More
15 Νοε 2012 19:38 #40230 by Castledoque

Fallen_Angel wrote: Γουίλ ντου πάραυτα αζ σατζέστεντ.

Διακρίνω αρνητικές υφολογικές επιρροές από δυναμικό ουισκόφιλο μέλος του forum στο PC Master και μέχρι πρότινος συντάκτη και στο περιοδικό... :mrgreen:

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum