Επιστρέφει το θρυλικό Twin Peaks!!

  • Fallen Angel
  • Fallen Angel's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Homo Adventurous
  • Homo Adventurous
More
06 Οκτ 2014 20:17 #44558 by Fallen Angel
Χαρά, ενθουσιασμός, προσμονή, χαμόγελα... γενικά, κόβω φλεβίτσα με τα νέα. :) :)

Μπορεί να έχουν περάσει 25 χρόνια από τότε που πρωτογυρίστηκε το Twin Peaks, αλλά οι φανατικοί οπαδοί του ανά τον κόσμο δεν έχουν μειωθεί καθόλου, αντιθέτως αυξήθηκαν και πολλαπλασιάστηκαν. Το αμερικανικό δράμα των '90 με την υπογραφή των David Lynch και Mark Frost ανακοινώθηκε πλέον επίσημα (οι φήμες οργίαζαν ήδη) ότι θα συνεχιστεί το 2016. Οι δύο δημιουργοί ανέλαβαν να γυρίσουν την τρίτη σεζόν της σειράς σε εννέα επεισόδια, ενώ υπόσχονται να φέρουν πίσω και όσους περισσότερους μπορούν από το original cast των ηθοποιών. Προς το παρόν, γνωρίζουμε ότι ο Kyle MacLachlan θα υποδυθεί πάλι τον πράκτορα Dale Cooper.

Κι όπως είπαν οι David Lynch και Mark Frost και μας ξεσήκωσαν:
"That gum you like is going to come back in style!"
(του-τούμ...του-τούμ...)


Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
06 Οκτ 2014 20:57 #44560 by WickedMan
Ευκαιρία να την πιάσουμε κι αυτή όταν πλησιάζει ο καιρός. :)

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
06 Οκτ 2014 21:08 #44561 by Peter Pan
Εγώ σκότωσα την Λώρα Πάλμερ!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Stefan_holdyourlight
  • Stefan_holdyourlight's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
More
07 Οκτ 2014 00:36 #44563 by Stefan_holdyourlight
Replied by Stefan_holdyourlight on topic Re: Επιστρέφει το θρυλικό Twin Peaks!!
Αααα, Twin Peaks.... Ναι, την είδα και εγώ την είδηση και θυμήθηκα την μεγαλύτερη κοιλιά στην ιστορία των TV Series. :? :? :?

Μιλάω για το 2ο Season φυσικά, που μετά από 4-5 επεισόδια απλά ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ. Δεν ξέρω τι θα έχει να μας πει μετά από 25 χρόνια η Laura Palmer, πάντως εγώ να σας πω την αλήθεια το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν ο δίωρος πιλότος της σειράς και ίσως και την ταινία. Άντε... και τις μηλόπιτες. :D

Fallen_Angel wrote: Προς το παρόν, γνωρίζουμε ότι ο Kyle MacLachlan θα υποδυθεί πάλι τον πράκτορα Dale Cooper.


Είσαι σίγουρη; Εγώ διάβασα ότι ο MacLachlan δεν είναι σίγουρος.

Όλα τα reviews μου εδώ: rubberchickenreviews.tumblr.com/
Το Adventure μου, το παιδί μου: somepeaceofmindgame.blogspot.gr/

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • tsampikos
  • tsampikos's Avatar
  • Offline
  • Master of Dimensions
  • Master of Dimensions
More
07 Οκτ 2014 12:28 #44573 by tsampikos
Κολλητός του Lynch είναι, καλά κρατιέται, στάνταρ θα παίζει.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Castledoque
  • Castledoque's Avatar
  • Offline
  • Adventure Draic Kin
  • Adventure Draic Kin
More
07 Οκτ 2014 16:14 #44576 by Castledoque

WickedMan wrote: Ευκαιρία να την πιάσουμε κι αυτή όταν πλησιάζει ο καιρός.

Δηλαδή δεν το έχεις δει ακόμα;;;;;;!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Fallen_Angel wrote: Χαρά, ενθουσιασμός, προσμονή, χαμόγελα... γενικά, κόβω φλεβίτσα με τα νέα.

Τι φλεβίτσες... Αρτηρία και κεντρική να τινάζεται το αίμα σαν συντριβάνι!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Stefan_holdyourlight wrote: Μιλάω για το 2ο Season φυσικά, που μετά από 4-5 επεισόδια απλά ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ.

Η αλήθεια είναι πως μετά την αποκάλυψη του δολοφόνου η σειρά εκφυλίστηκε ταχύτατα σε εναλλακτική paranormal σαπουνόπερα, με τους βασικούς σεναριακούς άξονες να καταλήγουν αναίτια στο πουθενά (το ερωτικό τρίγωνο James-Donna-νεκρή Laura διαλύεται άδοξα με την φυγή του James από το Twin Peaks και το πάθος της σαγηνευτικά κακομαθημένης Audrey για τον agent Couper εξανεμίζεται και δίνει τη θέση του στον ξενέρωτο έρωτα του Cooper με την καρα-80λα Annie). Ωστόσο στο τελευταίο επεισόδιο η σειρά ξαναβρήκε εντυπωσιακά τον εαυτό της με τις σκηνές στο Lodge να ανήκουν πραγματικά σε ανθολογία, το δε κατάμαυρο φινάλε δίνει ρέστα! Και η μουσική του Badalamenti είναι πάντα μαγευτική και ανατριχιαστική μαζί (Ελπίζω να μην κάνουν καμιά μ@*@&%@ και να μη χρησιμοποιήσουν δική του μουσική στη νέα σεζόν. Θα φωνάξω τον Bob να τους φάει όλους!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: )

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Stefan_holdyourlight
  • Stefan_holdyourlight's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
More
07 Οκτ 2014 16:44 #44580 by Stefan_holdyourlight
Replied by Stefan_holdyourlight on topic Re: Επιστρέφει το θρυλικό Twin Peaks!!

Castledoque wrote: Η αλήθεια είναι πως μετά την αποκάλυψη του δολοφόνου η σειρά εκφυλίστηκε ταχύτατα σε εναλλακτική paranormal σαπουνόπερα


Να σου πω την αλήθεια, θεωρούσα το Twin Peaks σαπουνόπερα από το πρώτο επεισόδειο. Απλά στην αρχή ήταν σαπουνόπερα με ενδιαφέρον και μυστήριο.

Στην συνέχεια κατάντησε σαπουνόπερα, τελεία.

Όλα τα reviews μου εδώ: rubberchickenreviews.tumblr.com/
Το Adventure μου, το παιδί μου: somepeaceofmindgame.blogspot.gr/

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Fallen Angel
  • Fallen Angel's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Homo Adventurous
  • Homo Adventurous
More
07 Οκτ 2014 20:03 #44581 by Fallen Angel
Μα ήταν σαπουνόπερα. Ήθελαν να είναι σαπουνόπερα. That was part of the deal. Θυμάστε τις τηλεοράσεις που έδειχναν πάντα σκηνές σαπουνόπερας; Ή τα πλάνα και η μουσική που σαλιάριζαν με την κλασσική σκηνοθεσία μιας σαπουνόπερας σε σκηνές κορύφωσης προδοσίας-παύλα-παράνομης-αγάπης; Ααχ, την αγαπώ αυτή τη σειρά. Την αγαπώ, την αγαπώ, την αγαπώ. Και παρακαλώ, μην ακούω κακίες για τη δεύτερη season. Η σκηνή με το νάνο που χορεύει, το όνειρο του Κούπερ γενικότερα, το σκηνικό στο Black Lodge... μεγάλες στιγμές που επαρκούν για να ανεβάσουν τη "βαθμολογία" ολόκληρης season (η οποία επουδενί δεν ήταν τόσο χάλια, οέο!!). Το Twin Peaks ήταν και διαχρονικά παραμένει:


Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
07 Οκτ 2014 20:07 #44582 by WickedMan

Castledoque wrote: Δηλαδή δεν το έχεις δει ακόμα;;;;;;!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Κοίτα καταρχάς όταν πρωτοκυκλοφόρησε ήμουν 1 χρόνου, αλλά το κυριότερο είναι ότι κάπου είχα διαβάσει ότι κόπηκε πριν της ώρας της από το δίκτυο και έμεινε ανολοκλήρωτη σαν ιστορία. Κάτι που ξέρω ότι δεν έχει τέλος δεν το βλέπω, όσο καλό και να ναι :)

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
07 Οκτ 2014 20:21 #44585 by giovanna
Ουτε εγώ το έχω δεί ποτέ μου αλλά έτσι και αλλιώς δεν βλέπω σήριαλ γιατί δεν έχω την υπομονή να δω 300 επεισόδια για να δώ το τέλος ,μόνο The lost είδα και αγόρασα 150 DVD του Σουλεϊμάν και τον είδα σε ιδιωτική προβολή στο σπίτι μου :lol:

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Fallen Angel
  • Fallen Angel's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Homo Adventurous
  • Homo Adventurous
More
07 Οκτ 2014 20:39 #44586 by Fallen Angel
Τζιοβάννα μου, με πόνεσες πολύ απόψε. Γουάι όου γουάι;!
Lost... Twin Peaks... και Σουλεϊμάν στο ίδιο post;! :lol: :lol: :lol:

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Stefan_holdyourlight
  • Stefan_holdyourlight's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
More
07 Οκτ 2014 21:38 #44587 by Stefan_holdyourlight
Replied by Stefan_holdyourlight on topic Re: Επιστρέφει το θρυλικό Twin Peaks!!

Fallen_Angel wrote: Τζιοβάννα μου, με πόνεσες πολύ απόψε. Γουάι όου γουάι;!
Lost... Twin Peaks... και Σουλεϊμάν στο ίδιο post;! :lol: :lol: :lol:


To Σουλεϊμαν θελω να πιστευω οτι ειναι αστειο.

Το Twin Peaks και το Lost έχουν κατα εμενα το κοινο οτι ειναι δύο απο τις τρεις πιο επιδραστικες δραματικες σειρες στην αμεικανικη tv. Από την άποψη ότι έδωσαν νέα πνοή στο ευρύτερο είδος του drama και έφεραν τρϊα κύμματα δραματικων σειρών-μανιτάρια.

Η τρϊτη φυσικά ήταν το X Files.

Όλα τα reviews μου εδώ: rubberchickenreviews.tumblr.com/
Το Adventure μου, το παιδί μου: somepeaceofmindgame.blogspot.gr/

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
07 Οκτ 2014 21:52 #44590 by Constantine_R

Fallen_Angel wrote: Lost... Twin Peaks... και Σουλεϊμάν στο ίδιο post;! :lol: :lol: :lol:

Stefan_holdyourlight wrote: To Σουλεϊμαν θελω να πιστευω οτι ειναι αστειο.


Ρε τι λέτε;! Έτσι ρε Gio ανέβασε την πιότητα εδώ μέσα! που μας το έφαγαν το γκομενάκι από τον τελευταίο κύκλο και έφεραν την γριαμπάμπο!

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Castledoque
  • Castledoque's Avatar
  • Offline
  • Adventure Draic Kin
  • Adventure Draic Kin
More
07 Οκτ 2014 22:59 #44592 by Castledoque

Constantine_R wrote: Ρε τι λέτε;! Έτσι ρε Gio ανέβασε την πιότητα εδώ μέσα! που μας το έφαγαν το γκομενάκι από τον τελευταίο κύκλο και έφεραν την γριαμπάμπο!

Ρε ζακυνθινό τρολάκι! Θα στείλω τον Bob και την Cat Lady μαζί να σε φάνε λάχανο!!!!! :evil:

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
08 Οκτ 2014 10:26 #44596 by crocark
΄Ηταν ήδη το απαύγασμα της κουλτούρας αυτό που έψαχνε κανείς εδώ μέσα. Το τερματίσατε πλέον θαρώ.

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum